Чим корисна артезіанська вода

Проблема чистої води актуальна завжди. Адже всі ми хочемо пити якщо не корисну, то, як мінімум, безпечну для здоров’я воду. І кожен домагається цього різними способами. Одні люди займаються відстоюванням води. Інші – ставлять звичайні або магістральні фільтри для побутової води.

Але крім водопровідної води є ще й інша – артезіанська. Де її взяти? Чим вона відрізняється від водопровідної? Наскільки артезіанська вода корисна для здоров’я? Всі ці та інші питання ми і розглянемо в рамках даної статті.

Що таке артезіанська вода?
Вода називається артезіанської тільки в тому випадку, якщо вона залягає на великій глибині. Точні цифри залежать від рельєфу конкретної місцевості, але в середньому вони варіюються від 200 до 1000 метрів.

З поверхнею артезіанські води не взаємодіють ніяк. Тому на відміну від грунтових або грунтових, вони не забруднюються.

Так, артезіанська вода чистіша будь-який інший, взятої з наземного джерела. Але це не означає, що її можна використовувати без очищення. Після буріння свердловини береться проба, яка аналізується в лабораторії, а потім підбираються фільтри для очищення питної води (в залежності від завдань і наявного бюджету).

Чим артезіанська вода відрізняється від будь-якої іншої?
Сьогодні в народі часто зустрічається таке поняття як «артезіанська свердловина». Відповідно, і воду, що отримується з неї, називають так само. Але там може бути звичайна грунтова підземна вода, яку через незнання прирівнюють до артезіанської.

Насправді для отримання артезіанської свердловини слід вжити особливих умови:

– наявність 2 водонепроникних пластів (глина), між якими і розташована вода;
– наявність водоносних пластів (пісок або вапняк).
Артезіанська свердловина вимагає особливих геологічних умов. Вона набагато глибше в порівнянні зі звичайною. 30-50 метрів – це не артезіанська свердловина. Реальна глибина становить мінімум 100 метрів, а найчастіше – від 200 метрів і більше. І в таких свердловинах вода іноді навіть фонтанує.

Від водопровідної вона відрізняється за своїм хімічним складом. Через глибоке розташування в ній відсутні забруднення. Зате в артезіанської воді міститься безліч корисних елементів:

– залізо;
– кальцій;
– магній і т.д.

Її хімічний склад ідеально збалансований самою природою. Цим вона і відрізняється від водопровідної. Звичайно, для пиття артезіанська вода не придатна, тому що в природних умовах містить занадто багато фтору і магнію. Тобто, є жестковатой. І тут знадобляться триступінчаті фільтри очищення води з зм’якшуючим картриджем, щоб знизити кількість солей жорсткості.

А порівнювати артезіанську воду з мінеральної і зовсім не має ніякого сенсу. Адже якщо в першому випадку статус присвоюється за велику глибину залягання, то в другому – за якісний склад. Та й мінеральна вода, як відомо, має певну кількість солей і мінералів, чим і пояснюється її унікальний смак. Єдине, що їх об’єднує – вони відмінно підходять для щоденного використання.

Користь артезіанської води
Медики буквально розхвалюють якість артезіанської води і особливо виділяють відсутність забруднень. На відміну від грунтових вод тут немає ні бактерій, ні вірусів, нічого. Це робить її абсолютно безпечною і для дорослих, і для маленьких дітей. Але системи зворотного осмосу все одно треба ставити, тому що в воді можуть бути присутніми важкі домішки.

Другий плюс – смакові властивості. У артезіанської воді немає органічних речовин, а тому її смак просто унікальний. Це неможливо описати словами: можна хіба що сказати, що він явно відрізняється від будь-якої іншої води, яку ви пробували.

Третій плюс артезіанської води – величезна користь для здоров’я. Так, її регулярне вживання допомагає:

– налагодити роботу нервової системи;
– нормалізувати кислотно-лужний баланс в організмі;
– зміцнити кістки;
– прискорити процес відновлення організму після фізичних навантажень;
– поліпшити стан зубної емалі.

Простіше кажучи, вона покращує і самопочуття, і загальне здоров’я в цілому.

А після проходження через фільтр, склад артезіанської води стає збалансованим на 100%. Він видаляє надмірну кількість фтору, магнію, важкі домішки – і в підсумку виходить справжня “цукерка"! Отримати воду такої якості може кожен, так як розкид цін на осмоси Ecosoft або інших брендів досить великий, і знайти відповідний для себе варіант не складе особливих труднощів.

Коли небажано пити артезіанську воду?
Незважаючи на всі плюси артезіанської води, у неї є і ряд недоліків. І в деяких випадках вона може бути шкідлива для здоров’я. В першу чергу це стосується людей, які страждають захворюваннями серця або травної системи. Їм перед вживанням такої води завжди треба попередньо проконсультуватися у лікаря.

Коли небажано пити артезіанську воду?
Незважаючи на всі плюси артезіанської води, у неї є і ряд недоліків. І в деяких випадках вона може бути шкідлива для здоров’я. В першу чергу це стосується людей, які страждають захворюваннями серця або травної системи. Їм перед вживанням такої води завжди треба попередньо проконсультуватися у лікаря.

Якщо у вас є власна артезіанська свердловина на дачі, то враховуйте один факт – вода в ній може бути занадто засолені. Це звичайне явище, адже вона знаходиться в надрах землі роками і поступово вбирає сіль. Для вирішення проблеми достатньо просто поставити систему очищення (наприклад, величезною популярністю користуються моделі Ecosoft в Україні, оскільки ця компанія – лідер на внутрішньому ринку).

Також не можна пити артезіанську воду відразу після буріння свердловини. Спочатку треба провести лабораторні дослідження, щоб на основі їх результатів підібрати оптимальний фільтр. Можна навіть недорогий – головне, щоб ціни на картриджі Ecosoft були прийнятними і не сильно били по сімейному бюджету.

Як отримати якісну артезіанську воду?
Найпростіший спосіб отримання артезіанської води – покупка в магазині. Але до питання вибору треба підходити максимально відповідально, так як пропозицій на ринку багато. Якщо ж купити неякісну воду – це може закінчитися плачевно. Наприклад, з’являться проблеми з нирками або інші неприємні захворювання.

Тому перед покупкою артезіанської води треба уважно вивчати етикетку. Саме на ній і вказується вся необхідна інформація. Вам же треба знати наступне:

1. Глибина артезіанських свердловин – від 40 до 200 метрів. Завжди перевіряйте даний параметр на етикетці.
2. Напис «Вища категорія» свідчить, що у вас в руках вода, взята з підземних джерел. Тобто, вона містить необхідні мікроелементи і корисна для здоров’я.
3. Напис «Природна мінеральна вода» – як раз те, що вам потрібно. Вона підтверджує, що вода отримана з артезіанської свердловини або джерела.
Іноді зустрічається маркування «Штучна мінеральна вода». Тут за назвою вже зрозуміло, що вона збагачена штучним додаванням корисних елементів.

Щоб точно бути впевненим, що перед вами артезіанська вода – добре б розбиратися в назві найбільших басейнів:

– Великий (знаходиться в Австралії);
– Західно-Сибірський;
– Московський;
– Паризький.

Якщо на етикетці зазначено хоч одне з цих назв – далі її можна не вивчати.

Другий спосіб отримання артезіанської води – з власної свердловини. Так, завжди приємно, коли під рукою є безперебійний доступ до чистої води в необмежених кількостях. Але тут все впирається в фінанси. Тому вивчайте ціни на фільтри Ecosoft, дізнавайтеся, скільки в вашому місті стоїть буріння свердловини. А потім вирішуйте – чи варто це того чи краще періодично купувати артезіанську воду в магазині.

Артезіанська вода – з любов’ю від природи!
Підсумуємо. Артезіанська вода – це найкраще, що є нам на сьогоднішній день. Вона чиста, смачна, корисна для здоров’я. Навіть краще, ніж мінеральна. Плюсів у неї багато, а мінусів майже немає (і ті легко усуваються однією установкою фільтра). До того ж для отримання артезіанської води зовсім не обов’язково бурити свердловину. Вона доступна у вільному продажі – і при бажанні ви завжди можете купити її в будь-якому магазині.