Переваги артезіанської води
Артезіанська вода – найпоширеніша питна вода, яку можна придбати в магазині або замовити додому (в офіс).
Але крім води з артезіанських джерел, в сучасних магазинах можна зустріти і талу воду, і джерельну воду і очищену водопровідну воду. Але чому саме артезіанська вода настільки популярна? Давайте розбиратися.
Як видобувають артезіанську воду?
Артезіанская вода може залягати на глибині від 70 до 400 метрів. Басейн з артезіанською водою знаходиться між двох шарів вологонепроникній породи. Вода в таких басейнах перебувати під тиском. Так як артезіанська вода знаходиться дуже глибоко під землею, то вона практично не бере участь у кругообігу води в природі. Але тоді звідки взялася ця вода?
Насправді підземні артезіанські басейни з’явилася в результаті геологічних змін багато століть назад. А глибоке їх розташування захищає воду від забруднень через повітря. Слово «Артезіанська» походить від французького «Артуа» (Artesium). Саме у Франції вперше почали добувати артезіанську воду вже в XII столітті.
В результаті буріння артезіанських свердловин, вода під тиском здатна сама добиратися до поверхні землі. Іноді тиск може бути настільки високим, що вода може з силою викидатися і бити фонтаном.
Хімічний склад артезіанської води
Каждий артезіанський джерело може мати унікальний хімічний склад води, а також смакові особливості. Від того, яким чином відбувався процес формування артезіанського басейну, багато що залежить. Однак можна згрупувати всі артезіанські джерела за такими видами:
1. Вода, залягав поруч із залізними рудами. Має високий рівень заліза.
2. Вода, залягав поруч з вапняковими породами. Містить багато кальцію, карбонату і магнію.
3. Вода з підвищеним вмістом калію та марганцю.
Проте яким би не було джерело, артезіанська питна вода завжди містить велику кількість мінералів і мікроелементів. Тобто артезіанська вода, що не піддається штучної зміни складу, завжди буде жорсткою. Домогтися м’якості можливо лише штучним шляхом за допомогою фільтрації і додавання спеціальних смол.
Але бувають винятки. Наприклад, артезіанська вода “Шанті" по 98 параметрам з 98, які контролюються Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відповідає вимогам без будь-якої підготовки і обробки. Це унікальний випадок. На 400 підземних джерел припадає лише один з водою такого складу.
Слід зазначити, що захищеність артезіанської води від бактеріологічного зараження, не означає, що її не потрібно піддавати хімічному аналізу. Артезіанська вода обов’язково повинна проходити випробування у лабораторних умовах, де її перевіряють по безлічі показників, таких як: мінералізація, жорсткість, лужність, вміст заліза, магнію, калію, кальцію, фтору і т.д.
З хімічним складом води можна ознайомитися на етикетці з водою або на сайті виробника (постачальника) води. Незважаючи на те, що артезіанська питна вода не містить білків, жирів і вуглеводів, вона здатна насичувати організм найважливішими мінералами і макроелементами. Але не слід думати, що вода з низькою мінералізацією менш корисна. Це не так. У той же час вода, що має високу мінералізацію, повинна вживатися тільки за призначенням лікаря.
Чи корисна артезіанська вода?
Вода з артезіанських джерел, яка радить всім нормативним вимогам – це один з найбільш корисних і безпечних продуктів, який можна купити сьогодні.
Захищеність від бактеріологічного забруднення досягається глибоким заляганням даної води на відміну від води, яку видобувають з централізованих джерел водопостачання. Артезіанська вода в більшій мірі захищена від пестицидів, отрут, нітратів, які можуть потрапляти в грунт, річки, озера в результаті викиду промислових відходів.
Крім безпеки артезіанської води, не слід забувати про її користь, а саме:
1. Кальцій, що міститься в артезіанську воду, зміцнює кістки, сприяє розвитку м’язової тканини, а також поліпшенню функціонування нервової системи.
2. Фтор, що міститься практично в будь-який артезіанської воді, зміцнює зубну емаль, і може запобігати розвитку захворювань слизової рота.
3. Калій і натрій з артезіанської води дуже добре засвоюється організмом людини, дозволяючи підтримувати мінеральний баланс.
4. Кремній значно покращує стан волосся, кісток і нігтів людини. Крім цього кремній підвищує смакові якості артезіанської води.
5. Бікарбонати, що містяться у воді з артезіанських джерел, нормалізує баланс pH крові. Вода, що має оптимальний рівень pH не дає можливість організму людини швидко втомлюватися.
Недоліки артезіанської води
Якісна артезіанська вода практично не має недоліків, за винятком того, що вона спочатку має високу мінералізацію, що не потрібно для організму людини.
Тому будь-яку артезіанську воду завжди піддають фільтрації. Це дозволяє усунути надлишкову мінералізацію води. В результаті вода стає м’якшою. До того ж пом’якшена вода не залишає накипу та осаду на нагрівальних елементах побутових приладів.
В іншому ж артезіанська вода корисна і безпечна для щоденного вживання людині будь-якого віку.